Dramat zwierząt w Chinach – żywcem gotowane, żywcem obdzierane ze skóry

UWAGA – Poniższy wpis zawiera drastyczne opisy oraz fragmenty filmowe!


Każdego dnia w Chinach, Korei i na Filipinach zabija się tysiące psów i kotów. Zwierzęta te zabija się dla mięsa oraz dla ich skóry (w przypadku psów). Czy jest to okropne? Z pewnością dla nas jest to niewyobrażalne i obrzydliwe.

Jednak patrząc obiektywnie na kwestię jedzenia psiego czy kociego mięsa krytykując jedzenie właśnie tych zwierząt nie jesteśmy do końca obiektywny – jada się krowy, świnie, króliki, świnki morskie. W Indiach np. krowa jest święta i jedzenie jej to istne barbarzyństwo – dla nas to norma.

O co więc się rozchodzi i czego ma dotyczyć ten wpis? Nie oburzam się o sam fakt jedzenia psów czy kotów, co wcale nie znaczy, że jest to dla mnie w pełni normalne czy też nie wywołuje we mnie obrzydzenia. Jest to straszna „tradycja” jednak byliśmy hipokrytami mówiąc, że jedzenie innych zwierząt jest ok, a tylko jedzenie psów i kotów jest pe i oburzali się tylko i wyłącznie o ten fakt. Można jedynie żywić nadzieję, że narody te wyjdą ze swojego zacofania i te domowe zwierzęta staną się ich przyjaciółmi a nie pokarmem.

Czego więc nie rozumiem? Nie rozumiem potrzeby gotowania psów i kotów żywcem, zdzierania skóry z całego ciała psa, gdy ten żyje ani też nie rozumiem skrupulatnego pałowania drewnianym palem psa przed przystąpieniem do gotowania lub obdzierania go ze skóry. Niewyobrażalna ilość cierpienia, jaka zadawana jest tym zwierzętom jest nie do pojęcia!

Jak to wygląda dokładniej? Możecie to zobaczyć na filmie lub przeczytać opis pod nim.

[jwplayer config="custom player" file="http://szelest-stron.pl/ptroa_movie.flv"]

Zwierzęta pakowane są do małych klatek po 8-10 psów w jednej płaskiej klatce, są one w niewyobrażalnym ścisku, pręty kraty wbijają się im w skórę. W takich klatkach są transportowane na „rynek”. Zrzuca się je w tych klatkach z ciężarówki podkopując, pewnie dla lepszego efektu.

Wyciągane z klatek są metalowymi szczypcami lub chwytem za tylną nogę. I tak oto zaczyna się męka – w zależności od zapotrzebowania na skórę psy i koty są albo żywcem wrzucane do gotowania albo też przystępuje się do ściągania z nich skóry żywcem.

Psy są pałowane, bo w wyobrażeniu Chińczyków dzięki temu mięso będzie bardziej kruche, skóra z nich ściągana jest podczas gdy one ciągle żyją nie tylko dlatego, że podobno wtedy „lepiej” schodzi”.

Chińczycy „wierzą” bowiem, że cierpienie wydobywa smak psiego mięsa. Pokazuje to tylko ich zwyrodnialstwo i okrucieństwo – doskonale zdają sobie sprawę z bólu zadawanego tych zwierzętom.

Pałowanie, skalowanie, rzucanie głową o ziemię, kopanie, przyduszanie odbywa się na oczach tłumów, są wśród tego tłumu dzieci, kobiety – nie widać w nich zbytniego przerażenia czy też oburzenia.

Czasem psy są wieszane na metalowych hakach poprzez wbicie haka w szczękę (cały czas wtedy żyją).

Ludzie dopingują oprawcę/oprawców w jego działaniach, każda wymyślniejsza tortura wzbudza coraz większy entuzjazm tłumu.

Czy jest w stanie ktokolwiek zrozumieć dlaczego oni nie mogą po prostu zabić tych zwierząt i ich ugotować gdy już nie żyją, ściągnąć skóry gdy już nie żyją i obciąć łapy, gdy już nie żyją? Po co komukolwiek jest potrzebne takie okucieństwo? Jak chore muszą być umysły ludzi, którzy się temu przypatrują, przyklaskują i który to robią?!

Przez ostatnie kilka dni obejrzałam filmy z różnych źródeł, na jednym z nich pokazany był pies rasy spaniel. Był to spaniel złoty – bardzo podobny do tego, którego mam obecnie. Jego los nie był jednak taki, jak mojego kanapowca. Na jego złotowłosej szyji pojawił się metalowy pręt do podwieszenia na haku, a jego oczy do końca agonii nie przestały mieć w sobie tego, znanego spanielom, spojrzenia pełnego zaufania i wiary, że zaraz wszystko będzie dobrze. Nie było dobrze. W ogromnej, tym razem, klatce czekała jeszcze jakaś 20-stka jego rodzeństwa.

Poniżej oficjalny apel zamieszczony na stronie PTROA:

Każdego roku w Chinach dziesiątki milionów zwierząt zostają zarżnięte i zaszlachtowane. Zapotrzebowanie na futro jest wysokie, a Chińczycy je dostarczają. To czego nie uda im się wyeksportować poza Chiny zwykle kończy na talerzu.

Zasmuca fakt, że zwierzęta cierpią horrendalne tortury. Są łapane na ulicy i tuzinami upychane w małych klatkach, bez możliwości ruchu. Następnie rzuca się nimi jak martwymi przedmiotami z ciężarówek na ziemię, uderzają o siebie na wzajem i obijają o stalowe klatki. Później klatki te są układane w sterty i wtedy zaczyna się prawdziwy koszmar.

Zwierzę zostaje brutalnie wyciągnięte z klatki i związane, by uniknąć oporu. Jest lekko oszołomione uderzeniem w głowę, ale wciąż żywe. Jeżeli zwierzę nie jest ciężkie, pracownik trzyma je za tylnie łapy po czym bierze zamach i uderza jego głową o ziemie.

Gdy zwierzę jest ogłuszone, zaczyna się nowy i niepojęty etap w tym trwającym koszmarze. Pracownik wykonuje małe nacięcie na plecach zwierzęcia, a następnie metodycznie ściąga z niego skórę.

Proces skórowania trwa około minuty i podczas jego trwania pracownik aktywnie utrzymuje zwierzę przy życiu, ponieważ, jak się uważa, łatwiej jest oskórować zwierzę, gdy jest wciąż ciepłe i krew krąży w jego żyłach. Lecz tu koszmar się nie kończy.

Ostatni etap tego niewyobrażalnego horroru polega na rzuceniu zwierzęcia na bok, na wierzch stosu powstałego z jego zdychających przyjaciół, gdzie umiera nie mogąc wytrzymać bólu. W innych przypadkach, gdy futro zwierzęcia nie jest potrzebne (głównie kocie), zostają one wrzucone do worka, a następnie ugotowane żywcem w beczce wrzącej wody.

Naszym obowiązkiem jest sprowadzić oświecenie. Jest to nasz moralny obowiązek wobec tych zwierząt. Zamykanie oczu nie sprawi, że to się skończy!”

Pod tym adresem możecie znaleźć petycję przygotowaną przez organizację Preserving The Rights Of Animals http://www.ptroa.co.il/petition/

Czy podpisanie petycji możesz coś zmienić? Nie wiem. Może tak, może nie. Może to nic nie da, możemy zamknąć tą stronę i i iść plewić nasze wirtualne grządki albo włączyć telewizor.

Jedno jednak jest pewne – zamykanie oczu na ten problem nie sprawi, że on zniknie! To, że zapomnicie o tym opisie, o filmach jakie zobaczyliście nie sprawi, że te zwierzęta przestaną cierpieć – to z pewnością nie zmieni nic.  Podpisanie tej petycji, przesłanie jej do znajomych, zrobienie wokół niej szumu daje jakąkolwiek szansę na zmianę, a z pewnością nie pozostawia nas bezczynnymi.

Zróbmy chociaż to, co możemy zrobić, bo każde działanie, nawet jeśli wydawałoby się nie mieć znaczenia jest lepsze niż głucha obojętność!

„Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć” – Jean Bruller


154 odpowiedzi na “Dramat zwierząt w Chinach – żywcem gotowane, żywcem obdzierane ze skóry”

 • Marian pisze:

  Wybłagajmy USA i ROSJĘ aby na całe Chiny tak z zaskoczenia zrzuciły bombę termojądrową.
  Marian

 • Kacper pisze:

  Rozpłakałem się.

 • Hanna pisze:

  Ja pierdole ten pies zdartą miał skórę na żywca. To się w głowie nie mieści !!!!!!!!!!! Czy te chińkie katy ,oprawcy, mordercy,SADYŚCI, nie mają żadnych uczuć .Boże co ja pytam to tylko …. nawet nie mam określenia na takie coś co to robiło ,Czy to człowiek??????

 • Karol pisze:

  Co za ludzie , Bez nie wiem uczuć . Powodzenia jak mogą się ludziom na oczy pokazywać i im prosto w nie patrzeć porostu państwo sobie nie radzi jak widać i to jest ich ratunkiem więc powodzenia na ich miejscu bym wolał się już prędzej utopić . Albo lepiej niech siebie na wzajem tak zabijają będzie dobrze.!

 • Marcin pisze:

  Ci ludzie powinni być traktowani tak samo, jak zwierzęta… Do użytkownika, który wpisał się wyżej psy są bardziej inteligente od krów, z nimi nie porozmawiasz, jak z przyjacielem one cie nie zrozumieją chociaż troche. Poza tym w Polsce i innych krajach krowy są zabijane w warunkach humanitarnych i nie cierpią, następnym razem pomyśl, zanim napiszesz takie głupoty

 • ddsdfs pisze:

  ale szmaty zasrane…

 • Kawior pisze:

  Nie jestem żadnym pseudoekologiem ani miłośnikiem zwierząt, ale szczerze powiedziawszy po obejrzeniu tego filmu wyczuwam w swoich myślach nutkę fanatyzmu. Delikatnie rzecz ujmując mam ochotę zrobić coś tym ludziom. Bardzo… Bardzo bym chciał znaleźć się z takim sam na sam w jakimś małym pomieszczeniu. Jak mówił Łysiak tam gdzie naruszana jest czyjaś wolność zawsze znajdzie się w jej obronie kilku Polaków. Wierzę w historię i mam nadzieję że stanie się tak też tym razem. Drżyjcie Chińczycy!

 • Kawior pisze:

  Dodam jeszcze, że światem rządzi gospodarka. A gospodarką międzynarodowa rządzą prawa rynku i… ksenofobia która jest antyreklamą dla państw. (główny powód jej tępienia) Więc myślę, że najlepszym sposobem będzie obejrzenie kilku takich filmów i… znienawidzenie kultury chińskiej. Plus konsekwencja, że z takimi ludźmi interesów nie robimy. Nie wiem do jak wielu ludzi to dotrze, ale jeśli te 500 000 które podpisało petycje sprawdzałoby uprzednio, przed zakupem produktu, skąd pochodzi, Chińczycy by to odczuli. A gdyby dojść do paru milionów? Wtedy rząd Chin sam by to ukrócił. Oczywiście to tylko wizja… Ale ja od dziś zaczynam czytać etykiety. Dla czystości sumienia!

 • TERRORYM pisze:

  Dlaczego ja to oglądnąłem :(( Śmiecie !!!

 • karolina pisze:

  no dosłownie patologia …
  brak slow….
  ile spokoju bylo by na tej planecie bez czlowieka !!!!!!
  biedactwa..

 • Jan pisze:

  Matko ja płacze oglądając ten filmik STRASZNE ;((((((((((((((((((((((

 • anka pisze:

  O JA O.O!!!! Nie mogłam tego obejrzeć – przestałam oglądać w pewnym momencie!! Spuścić atomowe na chińczyków! Niech Hitler wróci i ich wszystkich do cna zamiast żydów WYMORDUJE!
  Jak można tak traktować psy? Niewinne stworzenia! Babarzyństwo!!! Powinny wrócić kary śmierci ze średniowiecza!

 • Asia pisze:

  Boze… cala sie trzese po obejrzeniu tego filmu!!!

 • Gosza pisze:

  nie mogłam tego oglądać!!! Co za chu…. !!! Bez serca!!! Mam nadzieje, że każdego chińczyka, który to robi będzie zdychał w gorszych warunkach niż te wszystkie psy i koty!!!!

 • lilu pisze:

  okropnośc brak słów co ludzi emoga zrobić

 • lilu pisze:

  http://szelest-stron.pl/dramat-zwierzat-w-chinach
  ten film mną wstrząsnął ci ludzie niech postawią się na miejscu zwierząt obdzierane ze skóry n żywca niech sami poczują co to ból

  • ewelina pisze:

   Zgadzam się!!!!Z chęcią bym obdarła ze skóry takiego gościa (wietnamczyka mieszkającego w Polsce) który chce otworzyć w Warszawie lokal z psim mięsem.Bydlak brał psy ze schroniska po to by je zjeść.Najgorsze jest to że są ludzie którzy piszą,że chętnie by spróbowali mięsa z psa lub kota.A jeżli chodzi o te filmy….Ja już ich nie oglądam,po roku nie mogę się otrząsnąć.Nie wyobrażam sobie jak można zadawać taki ból żywym,czującym istotom.Nienawidzę tych okropnych "ludzi".

 • lilu pisze:

  trzeba wysłać ten link http://www.ptroa.co.il/petition/ wielu osobom aby podpisali petycje
  ale sama petycja może niewystarczyć dlatego trzeba ustanowic nowe prawo
  "ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka"

 • Paulina pisze:

  co mozna zrobic??widzicie ze tam nawet policja bije te biedne psy na ulicy na oczach ludzi ktorzy sie ciesza-jak bym mogla to bym ich wszystkich wybila-tylko gdzie kupic bombe

 • Natalia pisze:

  zadne slowa nie sa w stanie odzwierciedlic tego co czuje.. a przeciez w jednym ludzie ze zwierzetami sa rowni- w cierpieniu..zatem dlaczego wyrzadzamy im tyle krzywd? zostan vege..

 • Anna pisze:

  bry aż skora cierpnie Chińczycy to narod sadystow——

 • Kazia pisze:

  Poszukaj w necie i zobacz, co wyrabia sie w rzezniach, a pozniej sie wypowiadaj…NIE TAKIE RZECZY SIE TAM ROBI !!!!!!!!! Gdybys to widzial, to wierze, ze nie jadlbys miesa !!!

 • Klaudia pisze:

  TYM LUDZIOM TRZEBA TEŻ TAK ZROBIĆ !! CHIECH ZOBACZĄ JAK TO BOLI !! TRZEBA COŚ Z TYM COŚ ZROBIĆ !!

 • Sylwia pisze:

  Ludzie miejcie odwge!!!!!!!!!!!!!! Te zwierzeta Cierpią!!!!!!!!!!!! Jedna osoba nic nie zdziała, ale razem możemy wiele!!!! one też mają uczucia!!! Są istotami żywymi! W końcu to nasi najlepsi przyjaciele!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! Pomóżmy Im!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • sew pisze:

  co za ludzie… teraz bym tak wziął tego chińczyka i też bym mu skórę na żywca zaczął ściągać… ciekawe jak by ten cwaniak się czuł… wielki bohater…

 • Norbert pisze:

  Mam pomysł żeby zaczęto o tym mówić wszędzie traktujmy ich w taki sam sposób jeśli spotkamy takiego Chinola na ulicy to żeby mu wpierdolić i to się rozejdzie jak się ich traktuje w danym kraju i oczywiście mu wpierw powiedzieć za co dostanie mam nadzieję że po porządnym wpierdolu się takiemu w głowie przestawi !!!

  i chętnie bym poprowadził "Armię" mam na myśli Nas LUDZI którzy maja uczucia i nie mogą na to patrzeć
  pojechać tam wyjść na ulice w nie zliczonym gronie mówię tu o Polakach i innych krajach i zacząć ich wszystkich łapać na ulicach i zrobić z nimi wszystko to co przyjdzie Nam do głowy pokazać Nasz gniew co do Nich czujemy jaki mamy do tych Ludzi o ile można tak ich nazwać wstręt nigdy bym nie był w stanie zabić człowieka ale takiego Potwora co tak postępuje bym zniszczył zabił bym gołymi rękoma nie potrafię przez napisanie okazać co teraz czuje jakie są moje emocje czuje gniew i pożądanie zemsty i wyrządzenia im krzywdy bym im zrobił to samo a nawet i gorzej !!!

  zróbmy coś z tym !

 • rasista pisze:

  pieprzone żółte kurduple, wpuścić im tam milion psów chorych na wściekliznę i niech zagryzą tych pieprzonych żółtych kurdupli. od dziś jestem "żółtym rasistom"

  • jarek pisze:

   Co za zacofanie,mieso lepiej smakuje gdy ofiara jest skatowana,chinczykow nie oduczy sie jedzenia psow i kotow tak mysle ale mam nadzieje ze sposobu zabijania,horror

 • karolina pisze:

  skurwiele, pierdolone chiniole nienawidze… . jak te biedne psy muszą cierpieć :(((((((

 • Łukasz pisze:

  robił bym tym ludziom to samo tylko bardzo powoliii……. wkur……………… że tacy ludzi są na tym swiecie….

 • maja pisze:

  Powiem tak.My jak jemy zwierzęta to są usypiane albo po prostu zabite w bezbolesny sposób a nie na żywca gotowane albo obdzierane ze skóry podczas życia.Obleśne to mogą być twarze tych którzy to robią,żałosne komentarze które nie potępiają tego,a przerażające to mogą być filmy typu"REC"a to. to jest psychiczne i tyle.

 • aLICJA pisze:

  ZABIC TAKICH LUDZI !!!!!!!! BEZSILNOSC PO OBEJRZENIU TEGO FILMU JEST NIE DO WYTRZYMANIA. ALE NIA MIALABYM LITOSCI DLA LUDZI ….

 • MARTA pisze:

  TO JEST TRAGICZNE ! co ci ludzie robią to nie są wogóle ludzie tylko mordercy
  jak mozna te nie winne zwierzeta mordowac w tak brutalny sposob
  przeciesz te zwierzeta sa najwiekszymi przyjacielami ludzi.
  One tak samo czuja :( kochaja i chca kochac a oni je tak morduja !!!
  my tak samo jemy mieso krowy kury itp ale nie psy jak te jebane chinczyki skurwy………!!!!! ich tak na zywcA OBDZIERAC ZE SKURY ZEBY POCZULI TEN BÓL TAK JAK TE NIE WINNE PSY I ROWNIEZ KOTY :(:(:( normalnie sie plakac chce :(

 • bożydar pisze:

  powiem krótko, zwięźle i na temat: jak bym taką kitajską kurwe zobaczył jak zwierzaka na zywca obdziera to bym go kurwe wrzucił do tego kotła, albo sam go na żywca oskalpował, nie ch wie co to ból, menda parchata. Maja dobrze powiedziała, to jest psychiczne, nawet nie tyle psychiczne co pojebane. no jak można coś takiego zrobić zwierzęciu, które nic ci nie zawiniło? kurwy…

 • kuccka pisze:

  ;(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( TO JEST CHORE !
  CI LUDZIE ZASŁUGUJĄ NA KARĘ ŚMIERCI !

 • Łukasz pisze:

  codziennie Proszę Boga o koniec swiata jak to widze

 • Sylwia pisze:

  ale odebranie zycia nie jest ot tak sobie jak sie komu podoba tylko to kara!!!!! ( st .zjed) jak piszesz o tym humanitarnym zabijaniu to mnie rozsmieszasz wybacz:) !!!! ludzie powinni wiedziec ze niewolno mordowac i zabijac innych oraz zwierzat. skoro zabil powinna go czekac taka sama kara. chodzi mi o sam aspekt zabijania zwierzat przez ludzi!! napisalas na samym dole ze zwierzeta tez same sie zabijaja! a ludzie nie? tak samo, tylko ze my roznimy sie od zwierzat, tym ze jestesmy ludzmi, tak sie chwalimy swoja wiedza, rozwojem a tak naprawde to wszytsko jest gowno warte, bo rzadza nami takie same instynkty jak zwierzetami, wiec nasuwa sie pytanie do czego zmierza nasza cywilizacja?ludzie sa na poziomie kamienia lupanego mozna to tez nazwac obluda! zabijajac bawimy sie w hitlera, moje zdanie jest takie szanuj kazde zycie, chocby nawet malenkiego robaczka wtedy bedziesz szanowal siebie i swiat i innych a na zycie spojrzysz wartosciowo. nie zabijaj! szanuj!!.. prosze … to moj apel

 • Sylwia pisze:

  gdyby weszla kara smierci za zjedzenia psa lub kota, przestali by ich zjadac, albo stworzenie im takich warukow usmierci jak oni stworzyli tym zwierzetom, tu potrzeba wojny, rewolucji, albo bomby, takiej ktora by to wszystko rozwalila z calym zlem tego marnego swiata. bylaby bardzo wartosciowa bo zabilaby cierpienie ktorego tak duzo na swiecie. malymi kroczkami nic sie niezdziala, tylko nakaz rozkaz, patrole policyjne , zabranie tych zwierzta z kraju!!! tak z kraju wszytkich, ogolna nauka w szkole telewizji !!!! takie ciecie!!!!

 • A czyje patrole policyjne? Zdaje sobie sprawę jaki reżim jest w Chinach? Jak się traktuje tam ludzi, a co dopiero zwierzęta? Przed Olimpiadą na rozkaz rządu policja masowo odbierała zwierzęta właścicielom, zbierała psy i koty z ulic i masowo je zabijano w taki sam sposób jak na filmie bo były oddawana po prostu na "targ" gdzie przygotowuje się zwierzęta na mięso i skórę. Zresztą na zdjęciach masz pokazanych policjantów właśnie pałujących psa – oni mają je ratować?

 • riyyblbv pisze:

  HO3tOc ipusaxtnonfb, [url=http://ngrhzynxzgaz.com/]ngrhzynxzgaz[/url], [link=http://zpoxlsmpdvcv.com/]zpoxlsmpdvcv[/link], http://wfxevlylqmyb.com/

 • voejlpbu pisze:

  nGWCo1 timsslmlslum, [url=http://legfhtyzrgad.com/]legfhtyzrgad[/url], [link=http://whtjqqdpuqqo.com/]whtjqqdpuqqo[/link], http://xxzjivnbhvvg.com/

 • fkdfhgtvtz pisze:

  utw4gV xdwaazmclxnl, [url=http://cqqskzywcirw.com/]cqqskzywcirw[/url], [link=http://lmtbalirogqc.com/]lmtbalirogqc[/link], http://tqpvnbhiawth.com/

 • uwaoxtg pisze:

  2n1Grn vdhtkqwmhskm, [url=http://tbrplnnagbyg.com/]tbrplnnagbyg[/url], [link=http://jzxjalpvvtxz.com/]jzxjalpvvtxz[/link], http://yhuiverlbvdq.com/

 • bcolzedeqaz pisze:

  iiU0Gs , [url=http://vqysuignpyuk.com/]vqysuignpyuk[/url], [link=http://jduowvsxdrwg.com/]jduowvsxdrwg[/link], http://uahkrxbwojdk.com/

 • wizwbleaos pisze:

  9NCqDl jhwpftwqrglp, [url=http://ohyyghpydknj.com/]ohyyghpydknj[/url], [link=http://fcjzmhslswlf.com/]fcjzmhslswlf[/link], http://trsxmkevnaxg.com/

 • justyna pisze:

  szczerze Pani Ewelino Dziubińska — o 100000000 razy bardziej wolałabym aby tak właśnie tam zabijali ludzi a nie zwierzęta-powinni sami siebie obdzierać ze skóry i się żreć nawzajem- bo oni są chorzy, płasko-ryje to nie ludzie, widziałaś jak mordują delfiny???????? oni się znęcają i mają z tego przyjemność tak samo jak znęcają się nad kotkami i pieskami. Ja akurat nie jem w ogóle mięsa –nawet świnki bym nie tknęła!!!! a tych posrańców to bym podobijała z wielką chęcią i ich obdarła ze skóry — stąd się bierze rasizm, ich się nie da lubić, a poznałam ich wielu bo niestety kiedyś chodziłam z płasko-ryjami do szkółki- hitler przydałby się dla takich jak oni

 • ewxvgqgev pisze:

  dR4xuh lhtjsjelurbh, [url=http://hgdlsklbrwry.com/]hgdlsklbrwry[/url], [link=http://wjglavpitjpv.com/]wjglavpitjpv[/link], http://uaqnzzyorzzq.com/

 • krnztqklpgh pisze:

  tVrDIV , [url=http://xxodaivmuvhu.com/]xxodaivmuvhu[/url], [link=http://nuqmexlylgpy.com/]nuqmexlylgpy[/link], http://jzzibreqnhur.com/

 • Kazia pisze:

  Pani Magdalenko…OBDZIERA SIE, OBDZIERA i nie takie rzeczy sie robi…widzialam, bo studiowalam weterynarie i mialam praktyki w rzezniach…musialam przerwac studia i zmienic kierunek, bo nie dalam rady…

 • Kazia pisze:

  JUSTYNKO…jestem calym sercem z Toba, bo tak samo mysle i czuje i tez NIE JEM NIC CO MOZE SPOJRZEC MI W OCZY !!!!
  Jestem taka wsciekla z tej bezsilnosci, ze brak mi slow, by opisac, co naprawde czuje.
  Pozdrawiam Cie najmilej przesylajac same serdecznosci.

  Ps. U nas w rzezniach i nie tylko u nas robi sie podobne praktyki i tez wrzuca sie zywe swinie do wrzatku zeby oczyscic skore z siersci i rozne inne cierpienia zadaje sie zwierzetom, zeby szybciej i wiecej zrobic…wiem co mowie…przeczytaj nizej, bo juz komus o tym napisalam.

 • Norbert pisze:

  jestem za i żeby to miało sens myślę żeby było trzeba napisać jakąś petycje do prezydenta w końcu to najbardziej wpływowa osoba w kraju o niedopuszczanie na rynek polski z pochodzenia "made in china"
  przedmiotów i sam żeby też nakłonił inne państwa o nie dopuszczanie towaru od nich miedzy innymi do Rosji czy Usa żeby porozmawiał z głowami tych państw
  i bym proponował zrobić jakieś forum czy coś żeby zebrać ludzi i tam się podpisywać i nakłaniać inne osoby do dołączenia do Nas co myślę że będzie banalnie łatwe
  czekam także na sugestie innych osób trzeba wy myśleć coś razem żeby miało to ręce i nogi i nie trwało rok czasu czy dłużej bo trzeba zacząć już działać

  mój email : prostylistchoice@gmail.com

 • ewelina pisze:

  Te straszne filmiki widziałam ponad rok temu i … do tej pory nie mogę się otrząsnąć!!!Ryczałam jak dziecko!Nie mogę pogodzić się z tym że niby myślący i czujący ludzie robią takie piekło tym biednym zwierzętom.Aż ciężko w to uwierzyć,że to DZIEJE SIĘ NAPRAWDĘ.Nawet nie da się wyrazić słowami tego co czuję.KIedy ja sobie spokojnie siedzę,jacyś oprawcy znęcają się nad tymi nieszczęsnymi psami.To mi nie daje spokoju.Dlatego cieszę się że są takie osoby jak Ty Kaziu,dla których los tych biedaków nie jest obojętny.Nie wiem jak pomóc tym pieskom,petycje nic nie dają.I jak czytam że jakiś skurwysyn jakub pham chce otworzyć w Warszawie lokal z psim mięsem,to dostaję szału!!!

 • Maryland pisze:

  I’m not easily impressed. . . but that’s irmpesisng me! :)

 • dzcjir pisze:

  nE4yA7 , [url=http://jvlvpyhckacv.com/]jvlvpyhckacv[/url], [link=http://uwxsfpdrfcpw.com/]uwxsfpdrfcpw[/link], http://aruirtubitch.com/

 • renixvxa pisze:

  J04rAa , [url=http://rwctvikzcfur.com/]rwctvikzcfur[/url], [link=http://xdttehaoizaa.com/]xdttehaoizaa[/link], http://mgqkczrkgtwd.com/

 • Odpowiedz:

  Nazwa (wymagana):
  Email (nie publikowany) (wymagany):
  Strona WWW:
  Komentarz (wymagany):
  XHTML: Możesz wykorzystać następujące tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>